Senarai Gagal Hadir Sidang Dewan Rakyat #fullpost{display:inline;} Saya sebenarnya sudah malas menulis mengenai politik, tetapi disebabkan permintaan ramai kawan-kawan dan pengikut blog ini, di sini saya sertakan senarai menteri, timbalan menteri dan ahli parlimen yang tidak hadir ketika undian belah bahagian bagi meluluskan bajet 2010 di Dewan Rakyat baru-baru ini. Atas sebab tertentu, saya enggan mengulas, tetapi mengalu-alukan komen anda. Apakah hukuman paling wajar dikenakan bagi mereka yang tidak hadir tanpa sebab yang kukuh?

Antara yang tidak hadir tetapi mempunyai alasan kukuh ialah Datuk Shaziman Mansor yang ketika itu berada di India kerana tugas rasmi, Datuk Shabery Cheek (di Laos untuk Sukan SEA) dan Rosnah Shirlin (kerana sakit komplikasi hamil).

Senarai lain yang tidak hadir tanpa diketahui sebab sebenar ialah seperti berikut:

MENTERI /TIMBALAN MENTERI BN
Anifah Aman
Bernard Dompok
Douglas Uggah
Dr Rais Yatim
Hishamuddin Tun Hussein
Husni Hanadzlah
Khaled Nordin
Kong Cho Ha
Maximus Ongkili
Mustapa Mohamed
Nor M Yackop
Noh Omar
Ng Yen Yen
Shafie Apdal
S Subramaniam
Zahid Hamidi


TIMBALAN MENTERI
Jacob Dungau
Dr Puad Zarkashi
Lajim Ukim
Devamany
Mukhriz Mahathir
Lee Chee Leong
Hou Kok Chung
Hamzah Zainuddin
Razali Ibrahim
Ahmad Maslan
Noriah Kasinon

AHLI PARLIMEN BN:
Azmi Khalid (Padang Besar)
Azalina Othman (Pengerang)
Abdullah Badawi (Kepala Batas)
Ahmad Lai Bujang (Sibuti)
Abd Wahab (Igan)
Bung Mokhtar (Kinabatangan)
Billy Abit (Hulu Rajang)
Edmund Chong (Bt Sapai)
Fong Chan Onn (Alor Gajah)
Ghapur Salleh (Kalabakan)
Henry Sum Agong (Lawas)
Idris Haron (Tangga Batu)
Joseph Pairin (Keningau)
Jamaluddin Jarjis (Rompin)
Juslie Ajirol (Libaran)
James Dawos (Mamboing)
Khairy Jamaludin (Rembau)
Leo Michael Toyad (Mukah)
Makcus Mojigoh (Putatan)
Mujilip Bumburing (Tuaran)
Md Sirat (Bukit Katil)
Nancy Shukri (Batang Sadong)
Nur Jazlan (Pulai)
Norah Rahman (Tanjung Manis)
Ong Ka Chuan (Tanjung Malim)
Ong Ka Ting (Kulai)
Radzi Sheikh Ahmad (Kangar)
Razaleigh Hamzah (Gua Musang)
Rafidah Aziz (Kuala Kangsar)
Richard Riot (Seria)
Syed Hamid Albar (KotaTinggi)
Tiong King Sing (Bintulu)
Tan Ah Eng (Gelang Patah)
Tengku Azlan (Jerantut)
Tiong Thai King (Lanang)
Tiki anak Lafe (Mas Gading)
Tajuddin Ramli (Pasir Salak)
Tengku Adnan (Putrajaya)
Teng Boon Soon (Tebrau)
Zulhasnan Rafique (Setiawangsa)

BEBAS
Ibrahim Ali (Pasir Mas)

PAS
Mahfuz Omar (Pokok Sena)
Taib Azamudden Md Taib (Baling)
Mujahid Yusof Rawa (Parit Buntar)
Che Rosli Che Mat (Hulu Langat)

PKR
Zahrain Mohamed Hashim (Bayan Baru)
Mohsin Fadzli Samsuri (Bagan Serai)
Zainal Abidin Ahmad (Hulu Selangor)
Mohamed Azmin Ali (Gombak)
Manikavasagam Sundaram (Kapar)
Nurul Izzah Anwar (Pantai Dalam)
Abd Khalid Ibrahim (Bandar Tun Razak)

DAP
Lim Guan Eng (Bagan)
P. Ramasamy (Batu Kawan)
Chow Kon Yeow (Tanjong)
Ooi Chuan Aun (Jelutong)
Karpal Singh (Bukit Gelugor)
Gobind Singh Deo (Puchong) digantung hadiri parlimen
Teresa Kok Suh Sim (Seputeh)

SAPP
Enchin Majimbun @ Eric (Sepanggar)
Chua Soon Bui (Tawau)

By Noor Hasilah Ismail
Hit: 30 Laman Asal